درباره دستوا

دستوا ، راه دانایی فرزندان ایران

آکادمی استعدادیابی و مهارتی دستوا

دستوا با شما همراه می‌شود تا با استعدادیابی و آموزش‌های منحصر به فرد ، زمینه رشدتان را فراهم کند.
هدف دستوا ، کشف، پرورش، رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان ایرانی در سراسر جهان پیش از رسیدن به 18 سالگی است تا بتوانند در حوزه‌هایی که استعدادش را دارند متخصص شوند و درآمد کسب کنند.

دستوا در راستای آموزش و تربیت نسلی خلاق و نواندیش با ساختار و محتوای کاملا متمایز از دوره‌های رایج در کشور با همکاری دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور ، مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور و وزارت آموزش و پرورش ایجاد شده است.

ماموریت اصلی دستوا

تربیت نسل آیندۀ کارآفرینان نوآور کشور

درباره دستوا

 دستوا با رویکرد استعدادسنجی، استعدادیابی و توسعه مهارت و آموزش‌های نوین بین‌المللی برای کودکان و نوجوانان 4 تا 18 سال باهدف ارتقا سطح آموزش و دسترسی اطلاعات برای پرورش افراد خلاق، نوآور، سخت‌کوش، ریسک‌پذیر، متخصص، مسئول، باانگیزه و متعهد توسط جمع بزرگی از نخبگان و متخصصان علمی، فناوری و روان‌شناسی دانشگاه‌های مطرح ایران و جهان با همکاری سازمان‌های علمی، آموزشی و بین‌المللی در سال 1399 تأسیس شد.

باور دستوا

ما باور داریم که درون هر انسان، استعداد و توانمندی‌های منحصربه‌فردی نهفته است. اگر این استعدادها کشف نشود، سال‌ها بی‌هدف در دایره معیوبی از اشتباه‌ها، ناامیدی‌ها و شکست‌ها پشت‌سرهم پنهان می‌ماند. بالعکس با کشف، تقویت و پرورش این استعدادها هر انسانی می‌تواند قدرت بی‌انتهایی داشته باشد و با انتخاب مسیرهای درست و مطمئن به شادی و رضایت از زندگی و موفقیت‌های بی‌پایان دست پیدا کند. دستوا به وجود آمد تا هر فردی رسالت خود در این دنیا را کشف کند و با چشم‌باز و آگاهانه انتخاب کند که از زندگی و آینده‌ی خود چه می‌خواهد و دقیقاً طبق همین خواسته‌ها، تخصص‌های لازم را به دست آورد و موفق شود.

چشم انداز دستوا

 در چشم‌انداز دستوا ، رشد و شکوفایی استعدادهای ذاتی فرزندان ایران در سراسر جهان از طریق شناسایی، ارزیابی و افزایش ظرفیت هوشی و استعدادیابی فرزندان این سرزمین دیده می‌شود.

استعدادیابی

تجربه خلاق

آکادمی مهارتی

بورسیه تحصیلی

دستوا در یک نگاه

دستوا با هدف ساختن آینده‌ای بهتر از طریق رشد آگاهانه با ارائه خدمات تلفیقی رواشناختی و فناورانه به آموزش‌های تخصصی دست پیدا کرده است که مطابق با متدهای آموزشی روز دنیا بصورت دائمی در حال بروز شدن هستند. دستوا در تلاش است تا کودکان و نوجوانان رویاهای خود را بسازند.

ضرورت ملی

در حال حاضر سیستم آموزشی ما به گونه ای است که تقویت و ایجاد ویژگیهای کارآفرینی و شخصیت کارآفرینانه، در نظام آموزش عالی پیگیری می شود. در صورتیکه دستیابی به این مهم در سنین بالای ۱۸ سال، امری ممکن به نظر نمی رسد. چرا که روانشناسان بر این باورند که بخش عمده شخصیت هر فرد در دهه اول زندگی وی شکل میگیرد. پس ایجاد شایستگیهای کارآفرینی در سنین ابتدایی زندگی کودک میتواند زمینه ساز ایجاد شخصیت و نگرش کارآفرینانه افراد باشد. در نظام آموزشی کشور‌های پیشرفته، توجه ویژه‌ای به آموزش ، فرهنگ‌سازی، توسعه و تقویت روحیه و رفتار کارآفرینانه در افراد می‌شود، در نتیجه آنها توانسته‌اند بحران‌های اقتصادی را به خوبی مدیریت کنند و با ایجاد فرصت‌های شغلی، مشکل بیکاری را در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی برطرف کنند. در حالی که در کشور ما برنامه‌های آموزشی، برای همگان یکسان تعریف شده و به تفاوت‌های فردی آنها توجه نشده است. هر فرد اگرچه ممکن است که دارای نقاط مشترک با دیگران باشد، اما دارای استعداد و علایق منحصر به فرد است و باید متناسب با توانایی‌ها و استعداد‌های خویش پرورش یابد. در واقع توجه به این واقعیت باعث رشد خلاقیت، نوآوری و رفتار‌های کارآفرینانه در افراد می‌شود.

به جمع ما بپیوندید

شما می تونید به راحتی در سایت ما ثبت نام کنید و بصورت آنلاین استعدادیابی بشید و در دوره ها شرکت کنید.