بورسیه دستوا

ما کمک میکنیم، محدودیت‌ها برای پرورش‌ رهبران آینده فناوری را از میان‌ برمی‌داریم

بورسیه دستوا

ما می‌خواهیم همه افراد بااستعداد کشورمان را شناسایی کنیم

و مرجعی باشیم مملو از استعدادهای درخشان در کشور

دستوا یک مدرسه‌ی آنلاین است که هدف آن استعدادیابی و پرورش رهبران اثرگذار آینده در دنیای فناوری است. ما با فراهم کردن دسترسی به لپ‌تاپ،‌ اینترنت، و بکارگیری امکانات پیشرفته آموزشی، محدودیت‌های اقتصادی و جغرافیایی را برای نوجوانانی که مشتاق رشد هستند از میان برمی‌داریم. دستوا به نوجوانان ۱۴ تا ۱۷ سالهٔ مستعد و مشتاق در زمینهٔ فناوری کمک می‌کند علاوه بر مهارت‌های سخت، نگرش و ذهنیت یک کارآفرین را کسب کنند. دوره یک‌ساله دستوا شامل آموزش‌های گسترده‌ای در زمینه‌های بـرنامه‌نویسی، زبـان انگلـیسی، الکترونیک، گرافیک، علوم داده، طراحی و توسعه وب و اپلیکیشن، ارتباطات و رسانه، کارآفرینی، مدیریت و کسب‌وکار است. فرهنگ آموزشی ما بر خودشکوفایی و همکاری متمرکز است. در طول این مسیر،‌ دانشجـویان دستوا با راهنمایی مشاوران حرفه‌ای، مهارت‌های توسعه‌ی فردی خود را رشد می‌دهند،‌ و در فضایی دوستانه و حمایتی، به تقویت ذهنیت رهبری خود می‌پردازند،‌ تا برای راه‌اندازی و رهبری پروژه‌های بزرگ آماده شوند.

مسیر بورسیه دستوا

سوالات متداول بورسیه دستوا

هر نوجوانی که شرایط یادگیری رو داشته باشه و علاوه بر استعداد و علاقه بدنبال توسعه فردی و مهارتی خودش رو داشته باشد.

پس از خواندن شرایط و پذیرفتن و ارسال فرم و مدارک ، در فرایند پذیرش و مصاحبه قرار خواهید گرفت.

ثبت‌نام در سایت دستوا – شرکت در آزمون استعدادیابی  – تهیه‌ی ویدئو از استعداد خود – تکمیل فرم بورسیه – مطالعه قوانین مربوط به بورسیه دستوا – بارگذاری ویدئو در وب سایت – بررسی اولیه مدارک توسط مدیر بخش بورسیه دستوا – بررسی پرونده توسط داوران دستوا – تأیید نهایی توسط مدیر بورسیه – ارسال نتیجه درخواست به کاربر، از طریق پیامک و ایمیل

گاهی وقتا تنها چیزی که یک آدم لازم داره فرصته!

در دستوا هر لپ‌تاپ یه مدرسه هوشمنده که به دورترین نقاط ایران فرستاده می‌شه، یه فرصت برای عبور از محدودیت‌ها.

سوالات متداول بورسیه دستوا

هر لپ‌تاپ یک مدرسه هوشمنده. ابزاری که یک نفر می‌تونه با کمکش در کلاس‌ها شرکت کنه.

دستوا مجموعه‌ای برای گسترش افق‌های فکری نوجوان‌های کمتربهره‌مند ولی مستعد ایرانه! مدرسه هوشمند دستوا یک‌ لپ‌تاپ (حدود ۱۰ میلیونی) هست که به مدت یک سال به ‌بچه‌ها امانت داده میشه. آموزش‌های دستوا برای هر نوجوان از هر نقطه از ایرانه که به اینترنت دسترسی داره. بچه‌ها در مدت یک سال و در چهار ترم آموزشی به صورت آنلاین و رایگان مهارت‌های رهبری و تکنولوژی محور مانند علم‌داده، طراحی اپلیکیشن، طراحی گرافیک، توسعه وب و… رو یاد ‌می‌گیرند. در روبیکمپ بعضی از بچه‌ها فریلنسر می‌شن. بعضیا اینترنشیپ می‌گیرن و یا برخی مدیریت دستوا رو برعهده خواهند داشت. هر سال این لپ‌تاپ دست فرد جدیدی در نقطه دیگری از ایران خواهد بود.

همه دانشجو‌های بورسیه دستوا توسط بقیه ان‌جی‌اوها یا تسهیلگرهای اجتماعی معرفی و با آزمون چند مرحله‌ای انتخاب می‌شن. ما اطمینان پیدا می‌کنیم که این لپ‌تاپ‌‌ها به دست نوجوان‌های با استعدادی برسن که شاید این تنها فرصت زندگیشون باشه.

هر لپ‌تاپ به مدت یک سال در اختیار یک نوجوان قرار می‌گیره تا در کلاس‌های مجازی دستوا شرکت کنه. کلاس‌هایی مانند برنامه نویسی، طراحی اپلیکیشن، علم داده، زبان انگلیسی و مهارت‌های اجتماعی. به همین دلیل هر لپ‌تاپ مثل یک مدرسه هوشمند دو کیلویه!

حتی توجه شما برای ما بسیار دلگرم کننده‌ست. هر لپتاپ مثل یک مدرسه هوشمنده که توسط فرد اهدا کننده ‌نام‌گذاری می‌شه. به دلیل پیچیدگی هماهنگی در نام‌گذاری لپ‌تاپ‌ها، شما می‌تونید در تامین‌ هزینه نصف یا تمام یک لپتاپ همراه ما باشید. متشکریم که ما رو درک می‌کنید.
لپ‌تاپ‌ها هر ساله در اختیار یک نوجوان قرار خواهند گرفت و تا زمانی که سالم هستند در حال گردش در روستاهای مختلف ایران خواهند بود تا فرصت جدیدی برای یک نوجوان مستعد باشند.
بزرگ‌ترین کمک شما معرفی دستوا به دیگرانه! شاید شما کسی باشید که این فرصت رو به یک نوجوان معرفی می‌کنه. همچنین اگر موقعیت کارآموزی برای افراد مستعد نوجوون سراغ دارین لطفا به ما معرفی کنید تا بچه‌ها با پروژه و محیط کار واقعی آشنا بشن.