کتاب ها

باغ همیشه بهار

در خانه‌های ایرانی، بهار همیشه مهمان است، چون باغی دارند که همیشه بهار می‌ماند. سیروس طاهباز، یکی از مهم‌ترین نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان است که درباره این باغ کتابی نوشته است.  کتاب باغ همیشه بهار درباره فرش ایرانی است و می‌گوید که در کدام مناطق ایران چه طرح‌هایی رواج دارد و یک فرش ایرانی از آغاز تا پایان چه مراحله ای را طی می‌کند تا به دست استفاده کننده برسد.

کتاب باغ همیشه بهار با بیان تاریخچه‌ای از فرش ایرانی و بررسی طرح و نقش آن، به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا هرچه‌ دقیق‌تر به دنیای اطراف خود و این هنر اصیل توجه کنند. ساختار بافت فرش، رنگ‌رزی الیاف، پراکندگی جغرافیایی هنر فرش‌بافی و بررسی فرش‌های معروف ایرانی از دیگر بخش‌های این کتاب است.

سیروس طاهباز در این کتاب سعی کرده است تا با زبانی ساده گزارشی داستان‌گونه به کودکان و نوجوانان ارائه دهد و تصویرهای پرویز محلاتی نیز به کمک این کتاب آمده‌ است تا رنگ و طرح بر ذهن مخاطبان نقش بندد.

کتاب باغ همیشه بهار، نوشته سیروس طاهباز، با تصویرگری پرویز محلاتی در ۳۲ صفحه، در قطع خشتی توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *